Yabancı Görüntülü Sohbet

By admin

Sohbet siteleri dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır. Yabancı görüntülü sohbet platformları internetin gelişmesi büyük bir artış göstermiştir. Bu kapsamda yer alan çok sayıda uygulama yer almaktadır.

Yabancı Görüntülü Sohbet
Yabancı Görüntülü Sohbet

Bunların neler olduğuna geçmeden önce bir görüntülü sohbet sitesinde nelere dikkat etmeniz gerektiği bilinmelidir. Genel olarak söz konusu etmenler şu şekilde gösterilebilir:

 • Yasallığı – Her görüntülü sohbet sitesi her ülkede yasal olmamaktadır. Bu bakımdan kullanmadan önce Türkiye’de durumunun nasıl olduğuna bakmak, yasaksa uyum göstermek gerekmektedir.
 • Güvenliği – Sitenin ne kadar güvenli şekilde kullanılabildiğine bakılmalıdır. Bu kapsamda yetişkin içeriklerin olmadığına da özen gösterilmelidir.
 • Kullanıcı arayüzü – Sitenin kolay bir şekilde kullanılabilmesi için kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması gerekir. Bu bakımdan nasıl olduğu incelenmelidir.
 • Bağlantı hızı – Platformun iki kullanıcı arasında bağlantıyı hızlı bir şekilde sağlayıp sağlamadığı da önemlidir.
 • Ücret – Günümüzde bazı sohbet siteleri ücretli olabilmektedir. Bu bakımdan siteye girmeden önce ücretli olup olmadığına bakmanız önerilmektedir.

Genel olarak tüm bunlar, yabancı görüntülü sohbet platformları arasında dikkat etmeniz tavsiye edilen konular arasındadır.

Yabancı Sohbet Siteleri Arasında Neler Var?

İnternetin küresel çapta kullanıma sunulması ile birlikte çok sayıda sohbet sitesi de ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda hizmet veren pek çok platform vardır. Bunların arasında ne gibi seçenekler olduğu zaman zaman merak edilebilmektedir:

 • ChatRoulette
 • EnterChatRoom
 • Icqchat.net
 • Justchat.co.uk
 • RockChat
 • Badoo
 • Chatib.us
 • Talk.Chat
 • Fruzo
 • Faceflow

Bunların yanı sıra günümüzde hizmet veren farklı yabancı görüntülü sohbet uygulamaları da yer almaktadır. Tümü ayrı olduğu için ne gibi özellikleri olduğu farklılık göstermektedir. Bunları  yukarıda bahsettiğimiz konulara göre incelemek girmeden önce şarttır.

ChatRoulette

ChatRoulette online görüntülü sohbet uygulamaları arasında yer alan seçeneklerden bir tanesidir. Günümüzde pek çok kişi tarafından bilinmekte olup yaygın şekilde küresel çapta kullanılmaktadır. Uygulama kullanıcı odaklı bir şekilde tasarlanmıştır. Bu bakımdan pek çok kişi zorluk çekmeden girebilmektedir.

Uygulama Adobe Flash kullanarak iki ayrı insanı eşleştirmektedir. Kameralara erişerek sohbetlerin yapılmasına imkan sunmaktadır. Ancak görüntülü sohbet kişilere bırakılan bir tercihtir. Bu anlamda dilerseniz kamerayı kapatmanız mümkündür. Ardından sesli ya da metinsel şekilde iletişim kurulabilmektedir.

EnterChatRoom

EnterChatRoom online görüntülü sohbet uygulamaları arasında yer alan seçeneklerden bir tanesidir. İçerisinde mevcut olan çok sayıda özellik bulunmaktadır. Genel anlamda değerlendirildiği zaman şunlar görülmektedir:

 • Dilerseniz, istediğiniz kişileri engelleme
 • Diğer kullanıcıları derecelendirme opsiyonu
 • Diğer kişilerle arkadaş olma opsiyonu
 • Resimli kullanıcı profilleri oluşturma
 • E-mail ile arkadaş davet edebilme
 • E-posta ile mesajlaşabilme
 • Görüntülü ve canlı chat odaları
 • Birden çok web kamerasını izleme
 • Özel ve grup chatleri
 • Anlık mesajlaşma olanağı
 • Kimin izlediğine göz atma

Ek online görüntülü sohbet siteleri arasında farklı özellikleri de yer almaktadır. Bunlar da detaylı bir şekilde incelenebilir.

Icqchat.net

Yabancı görüntülü sohbet uygulamaları oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız Icqchat.net de bunlardan bir tanesidir. Sitenin içerisinde dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Site sayesinde onlar ile bir araya gelmeniz mümkündür.

Eşleşme isterseniz anonim bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra isterseniz belirli bir ülkenin insanların ulaşmak istiyorsanız, uygulama sayesinde filtreleme yapabilirsiniz. Hızlı bir şekilde bağlantıları da gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra farklı özellikleri de bulunmaktadır.

Justchat.co.uk

Online görüntülü sohbet siteleri kendi içerisinde oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bunların neler olduğunu düşünüyorsanız, Justchat de bunlardan bir tanesidir. Uzantısından anlaşılabileceği üzere Birleşik Krallık merkezli olan bir sitedir. Ancak İngiltere dışında farklı dünyanın farklı bölgelerinde de kullanım görmektedir.

Yabancı Görüntülü Sohbet
Yabancı Görüntülü Sohbet

Uygulamanın özellikleri incelendiği incelendiğinde oldukça geniş olduğu görülmektedir. İçerisinde e-posta ile mesajlaşma ve mesaj panosundan yararlanma gibi seçenekler vardır. Üye olma işlemleri de ücretsiz şekilde yapılabilmektedir.

RockChat

RockChat üye olduktan sonra kullanılabilen bir platformdur. Bununla beraber üyelik işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

RockChat tarayıcı üzerinden kullanılabilen bir uygulamadır. Bunun yanı sıra mobil cihazlardan bağlantı kurulması da mümkündür. Bu bakımdan bağlantı kurmanın farklı yönleri vardır. Tarayıcı ve aplikasyon tarafından sunulan özellikler aynı olmaktadır.

Sitenin tasarımı kullanıcı dostu olduğu için kullanım da sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Badoo

Yabancı görüntülü sohbet uygulamalarından bir tanesi de Badoo olmaktadır. Geniş bir kitleye sahip olduğu için rastgele eşleşmeleri hızlı bir şekilde yapmanız sağlanmaktadır. Tasarımı ve arayüzü basit olduğu için kullanım sorunsuz bir şekilde, hızlı şekilde kullanım görebilmektedir.

Site tarayıcı üzerinden kolay bir şekilde kullanım görebilmektedir. Bunun yanı sıra mobil tasarımı da vardır. Bu bakımdan cep telefonu ve tablet gibi cihazlardan da kullanım görebilmektedir. Her ikisinde sunulan özellikler aynı olduğu için verimli bir şekilde kullanım görebilmektedir. 

Chatib.us

Chatib.us, görüntülü sohbet siteleri arasında düşünebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Görüntülü konuşmanın yanı sıra görüntüsüz olarak konuşmayı sürdürmek de mümkündür. Kayıtlı pek çok üyesi olduğu için eşleşme yapılabilecek pek çok kişi vardır. Tasarımı kolay olduğu kullanımı da basit bir yapıya sahiptir.

Ayrıca sitenin kullanımı da ücretsizdir. Bu  bakımdan etkili bir şekilde kullanmak mümkündür. Tasarımı gelişmiş olduğu için etkili ve hızlı bir şekilde kullanmak mümkündür. Bu bakımdan görüşmeler sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.

Talk.Chat

Talk.Chat görüntülü sohbet siteleri arasında dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanlar ile bir araya gelmenize olanak tanımaktadır. Tüm sohbet sitelerinde olduğu gibi kullanmak için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra cinsiyet girilmekte, isim de yazılmaktadır.

Platformun sunduğu pek çok özellik yer almaktadır. Tasarımı kolay olduğu için kullanımı verimli ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Kayıt olmadan, ücret ödemeden kullanmanız mümkündür.

Fruzo

Yabancı görüntülü sohbet siteleri neler? Bu kapsamda yer alan pek çok site yer almaktadır. Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen Fruzo da onlardan bir tanesidir. Uygulama diğerlerine göre farklı yapıya sahiptir. Örneğin Facebook üyeliğiniz mevcutsa bu hesabınızı arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için kullanmanız mümkündür.

Bunun yanı sıra aynı hesabınız ile yeni arkadaşlar ile daha hızlı bir şekilde tanışmanız da mümkündür. Ek olarak arama seçenekleri de bulunmaktadır . Böylece belirli kişilere sahip kişileri arıyorsanız, onlara çok daha kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Bu sayede eşleşmeler de istediğiniz gibi olabilmektedir.

Faceflow

Görüntülü sohbet siteleri günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kapsamda dünya çapında pek çok kullanıcıları yer almaktadır. Bunların neler olduğu zaman zaman merak edilebilmektedir.

Yukarıdaki seçeneklerin yanı sıra farklı uygulamalar da yer almaktadır. Faceflow da onlardan bir tanesidir. Bunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız üç kişi ile sohbet yapma olanağı sunmaktadır. Bu bakımdan farklı yönleri, özellikleri yer almaktadır.

Bunun yanı sıra içerisinde bulunan oyunlar da yer almaktadır. Bu kapsamda eğlenmek bu esnada farklı insanlar ile tanışmak mümkün olmaktadır. Ayrıca profil oluşturma olanağı da vardır. Bunun ardından YouTube klipleri yahut resimler paylaşılabilmektedir. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra yabancı görüntülü sohbet uygulamaları arasında farklı seçenekler de bulunmaktadır.

Yorum yapın