Yetişkin Sohbet Odaları

By admin

Canlı sohbet uygulamaları bugün pek çok insan tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kapsamda yer alan pek çok seçenek yer almaktadır. Tümü özel bir şekilde kullanıcılara hizmet verdiği için bir takım farklılıkları yer alabilmektedir.

Yetişkin Sohbet Odaları
Yetişkin Sohbet Odaları

Söz konusu uygulamalar kapsamında neler olduğu zaman zaman insanlar tarafından merak edilerek sorulabilmektedir. Bunlara geçmeden önce bir sohbet sitesinde nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmesi gereken, önemli bir konudur:

 • Ücret durumu –  Çoğu sohbet sitesi ücretsizdir. Ancak ücretli olarak hizmet verenler de bulunmaktadır. Bu bakımdan siteyi kullanmadan önce ücret durumunun nasıl olduğuna bakılmalıdır.
 • Güvenlik durumu – Site içerisinde sohbet güvenli bir şekilde yapılabilmelidir. Site de aynı şekilde güvenli olmalıdır. Yetişkin içeriklerin olmamasına da dikkat edilmelidir.
 • Teknik durumu – Site hızlı şekilde kullanılabilmeli, bir aksaklık bulunmamalıdır.
 • Yasal durumu – Bazı sohbet siteleri bazı ülkelerde yasak olabilmektedir. Bu bakımdan canlı sohbet uygulamaları arasında inceleme yaparken, Türkiye’de yasak olup olmadığına bakmak gerekmektedir. Yasak ise bunlara uyum sağlamak gerektiği unutulmamalıdır.
 • Kullanıcı arayüzü – Siteyi kolay bir şekilde, zorlanmadan kullanmak istiyorsanız kullanıcı dostu bir arayüzünün olması gerektiği unutulmamalıdır.

Tüm bu konular canlı sohbet uygulamaları arasında inceleme yaparken ele alınması gereken önemli konular arasındadır.

Canlı Sohbet Uygulamaları Neler?

Görüntülü sohbet siteleri günümüzde oldukça fazladır. Bu bakımdan içerisinde ne gibi seçeneklerin olduğu zaman zaman sorulabilmektedir. Bu çerçevede verilebilecek bazı örnekler şu şekildedir:

 • ChatRandom
 • Chatspin
 • YouNow
 • TinyChat
 • Bazoocam
 • Chatroulette
 • Shagle
 • CamSurf
 • ChatHub

Görüntülü sohbet siteleri arasında bunların dışında farklı seçenekler de vardır. Özellikleri her biri değişkenlik göstermektedir. Ancak temel olarak dünya üzerindeki bir diğer kişi ile eşleşmenize yardımcı olmaktadır.

Söz konusu iletişim farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu görüntülü olabileceği gibi sesli ya da metinsel bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir.

ChatRandom

Online sohbet sitesi seçenekleri arasında bulunan ChatRandom, dünyanın her yanından insan ile eşleşmenize yardımcı olmaktadır. Kullanmaya başlamak oldukça pratiktir. Bu bakımdan sadece cinsiyetinizi seçmeniz yeterli olmaktadır. Seçim işlemleri yapıldıktan sonra kısa sürede yeni insanlar ile kısa sürede eşleşmeniz mümkündür.

Bunun yanı sıra sadece ilgi alanlarınıza göre insanlar ile eşleşmek istiyorsanız filtreleme olanakları da vardır. Bu bakımdan bir ülke belirlemeniz veya farklı değerlendirmeler yapmanız mümkündür. Ardından buna göre eşleşmeler kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Uygulama ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Kayıt olmadan girmek de mümkündür. 20 tane dil sunduğu için bunların arasından bir tercihte bulunulabilmektedir. Kullanıcı arayüzü de oldukça kolay şekilde anlaşılabilmektedir.

Chatspin

Chatspin online sohbet sitesi olarak kullanabileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Uygulama incelendiği zaman geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu görülmektedir. Bu bakımdan dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanlar ile bir araya gelinebilmektedir. Uygulama birden fazla dili desteklemektedir. Bunun yanı sıra çeviri olanakları da mevcuttur. Bu bakımdan 40 üzeri dili metne çevirebilmektedir.

Uygulama üzerinden yeni insanlar ile tanışmak oldukça kolaydır. Ayrıca farklı özellikleri de bulunmaktadır. Örnek olarak gerçek zamanlı yapay zeka yüz filtreleri bunlardan bir tanesidir. Bunu kullanarak yüz görünümünüzü değiştirmeniz mümkündür. Ayrıca kayıt olmadan da kullanılabilmektedir.

YouNow

Günümüzde pek çok görüntülü sohbet uygulaması yer almaktadır. Eğer bunlar neler bilmek istiyorsanız, YouNow da onlardan bir tanesidir. İçerisinde kayıtlı pek çok kullanıcı yer almaktadır. Bu bakımdan eşleşme yapılabilecek pek çok kişi yer almaktadır.

YouNow’a kayıt kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ardından diğer insanlar ile konuşmalar da kısa sürede yapılmaya başlanabilir. Dilerseniz kullanıcı adınızı Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarıyla entegrasyon için özelleştirmeniz mümkündür.

Bunların yanı sıra uygulamanın bir takım kuralları ve yönergeleri de vardır. Bu bakımdan güvenli bir yönü de bulunmaktadır. Ayrıca arkadaşlar edinebilir, onlara hediyeler göndererek alabilirsiniz.

TinyChat

TinyChat görüntülü sohbet siteleri arasında yer alan seçeneklerinden bir tanesidir. Yabancılar ile eşleşebilir, ardından görüntülü, ses ya da metin olarak konuşmalar yapabilirsiniz. İçerisinde her odada 12 video profili olan çok sayıda sohbet odası yer almaktadır. Bu bakımdan pek çok özelliği yer almaktadır.

Uygulama içerisinde ilgi alanlarınızı seçmeniz mümkündür. Ardından sohbet odaları oluşturmaya davet edebilirsiniz. Ayrıca ilgi alanlarınıza göre kişilerin gruplarına katılmanız da mümkündür.

Bazoocam

Bazoocam yüksek düzeyde önlemlere sahip bir uygulamadır. Bu bakımdan alınan pek çok güvenlik önlemi yer almaktadır.

Yetişkin Sohbet Odaları
Yetişkin Sohbet Odaları

Uygulamanın görüntülü sohbet siteleri arasında sunduğu pek çok özellik vardır. Örneğin, çok oyunculu oyunlar bunlardan bir tanesidir. Bu kapsamda tanımadığınız kişiler ile oyun oynamanız mümkündür. Eğlenirken farklı insanlar ile tanışmak da bu kapsamda mümkün olmaktadır. Bu sayede kaliteli ve eğlenceli şekilde zaman geçirmeniz mümkündür.

Bunun yanı sıra birden fazla dilde görüntülü sohbet olanağına sahiptir. Bu bakımdan çok sayıda insan tarafından kullanılmaktadır. İçerisinde rastgele bir yabancı ile eşleşmeniz mümkündür. Bununla birlikte eşleşmeyi atlamak isterseniz ata butonunu kullanmanız da mümkündür.

Bu gibi yönlerinin yanı sıra farklı dil opsiyonları da bulunmaktadır. Eğer dilerseniz bunlar arasından tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca sohbet günlüklerini değiştirmeniz de mümkündür.  

Chatroulette

Canlı sohbet odaları arasında bulunanChatRoulette 2009 yılında, 17 yaşında bir erkek çocuk tarafından kurulmuştur. Sade tasarımı sayesinde kolay bir şekilde kullanım görebilmektedir. Görüntülü sohbet etme olanağı olduğu gibi sesli seçenekler de yer almaktadır.

Ayrıca sohbetleri kabul etmeniz ya da reddetmeniz de mümkündür. Ayrıca sohbet esnasında resimler çizmek de mümkündür. Diğer sohbet sitelerde olduğu gibi mikrofon ve web kamerası gerekmektedir.

Shagle

Rastgele görüntülü sohbet siteleri arasında bulunmakta olan Shagle ücretsiz bir şekilde kullanım görebilmektedir. İçerisinde eşleşme yapılabilecek pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Uygulama sadece görüntülü değil, aynı zamanda sesli ve resim olarak da sohbet etmenize olanak tanımaktadır.

Dilerseniz kamerayı kapatabilir, böylece farklı şekillerde iletişim kurmayı tercih edebilirsiniz. Uygulama indirmeden web tarayıcısı üzerinden kolay bir şekilde kullanım görebilmektedir. Bunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız başlat düğmesine tıklamanız yeterlidir. Ardından eşleşme kısa süre içerisinde yapılabilmektedir.

CamSurf

CamSurf rastgele görüntülü sohbet siteleri arasında bulunan seçeneklerden bir tanesidir. Kayıtlı pek çok kullanıcısı olduğu için eşleşmelerde hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Site incelendiği zaman bağlantıların hızlı bir şekilde yapılabildiği görülmektedir. Bu bakımdan hızlı çözümler sunmaktadır.

Kullanıcı arayüzü basit ve sezgisel olduğu için etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Daha önce kullanmayanlar da zorluk çekmeden girebilmektedir. Kullanmak için şartları onaylamanız, ardından da başlat demeniz gerekmektedir. Ardından eşleşmeler kısa süre içerisinde gerçekleşebilir.

ChatHub

ChatHub, online sohbet siteleri arasında yer alan seçeneklerden bir tanesidir. Siteye giriş bilgisayar üzerinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra mobil cihazlara da uyumludur. Her ikisi de aynı özellikleri sunmakta olup etkili şekilde kullanılabilmektedir.

Anonim sohbet sitelerinden bir tanesi olup içerisinde farklı sohbet odaları bulunmaktadır. Bunların içerisinde istenene girmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra farklı özellikleri de bulunmaktadır. Yüz ve ses filtreleri bunlardan bir tanesidir. Böylece kamerası olan ya da olmayan kişiler ile eşleşmeler yapılabilmektedir.

Ek olarak ülkeye, kullanılan dile göre filtre seçenekleri de ayrıca bulunmaktadır. Bu bakımdan farklı kişilere yine hızlı bir şekilde bağlanmak mümkündür.

 

Yorum yapın