Rastgele Görüntülü Sohbet

By admin

İnternetin insanların kullanımına sunulmasıyla görüntülü sohbet sitelerinin sayısı da bir artış göstermiştir. Rastgele görüntülü sohbet siteleri temel olarak dünya üzerinde yaşayan iki kişi aynı platformda buluşturmaktadır. Böylece kişiler ister görüntülü isterse sesli şekilde konuşmalar yapabilmektedir.

Bu kapsamda günümüzde çok sayıda uygulama yer almaktadır. Bunların her biri özel olduğu için tek tek incelemek önerilmektedir. Eğer bunların arasında nelerin olduğunu merak ediyorsanız şu gibi seçenekler bulunmaktadır:

  • ChatRoulette
  • ChatRandom
  • YouNow
  • TinyChat
  • CamSurf
  • CamRad
  • Bazookacam
Rastgele Görüntülü Sohbet
Rastgele Görüntülü Sohbet

Bunların tümü bahsettiğimiz gibi ayrı platformlardır. Bu bakımdan bir takım farklılıkları olabilmektedir. Kişiler kullanım kurallarına uygun bir şekilde davranmayı asla unutmamalıdır. Bunun yanı sıra bilinçli ve sorumlu şekilde kullanmak gerektiği de hatırlanmalıdır.

ChatRoulette

ChatRoulette günümüzde en çok bilinen rastgele görüntülü sohbet sitelerinden bir tanesidir. Platform oldukça eskisi olup 2009 yılında, ailesi ile beraber yaşayan 17 yaşında bir çocuk tarafından hazırlanmıştır Günümüzde pek çok kişi tarafından bilinmekte olup, geniş kitlelere sahip bir sitedir. Bu bakımdan yaygın bir kullanımı görülmektedir.

Bu platform web kamerası tabanlı olarak çalışmaktadır. Diğer insanlar ile rastgele şekilde eşleşmenize ve konuşmanıza yardım etmektedir. Eşleşme küresel çapta herhangi bir kişi ile yapılabilmektedir. Platformun tasarımı oldukça gelişmiştir. Bunun yanı sıra bir takım hizmet şartları da vardır.

Moderatörler sürekli söz konusu şartlara uymayan kişileri incelemektedir. Bunlara uyum sağlamayan kişiler de platforma giriş yapamamaktadır. Rastgele görüntülü sohbet platformları arasında bilgisayardan kullanılabildiği gibi farklı yerlerden de kullanım görebilmektedir.

Bu kapsamda kişiler dilerse mobil cihazlardan da etkili şekilde kullanılabilmektedir. Bu bakımdan hem Android hem de iOS cihazlarda, verimli bir şekilde kullanımı yapılabilmektedir.

ChatRandom

Görüntülü sohbet siteleri oldukça geniştir. Bunlar hakkında genel anlamda bir fikir sahibi olmak istiyorsanız, ChatRandom da onlardan bir tanesidir. Dünya çapında pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Böylece birçok insanla iletişim kurmanıza yardımcı olmaktadır.

ChatRandom genel olarak değerlendirildiği zaman, kullanıcılara sunulduğu arayüzün kolay şekilde kullanılabildiği görülmektedir. Kayıt olmadan kullanmak mümkün olup, tamamen ücretsizdir. Bunun yanı sıra 20 farklı dil seçeneği vardır. Kişiler bunların arasından bir tercihte bulunabilmektedir.

Platformu kullanmak için web kamerasına izin verilmelidir. Ardından da başlat butonuna tıklanmalıdır. Sonrasında kısa süre zarfında rastgele bir yabancı ile eşleşme gerçekleştirilmektedir. Eğer farklı bir insanla tanışmak istiyorsanız, görüntülü sohbet siteleri arasında size ileri butonunu teklif etmektedir. Buna tıklayarak farklı kişilere hemen geçmeniz mümkündür.

Ek olarak sohbet uygulamasının üst kısmında seçenekler ile filtreleme de uygulanabilir. Böylece belirli bir ülkede yaşayan kişiler ile sohbet etme olanağı bulunabilir.

YouNow

YouNow görüntülü sohbet siteleri arasında mevcut olan platformlardan bir tanesidir. Ancak bu yapı olarak biraz daha farklı bir yapıya sahiptir. Takipçi kitlesine ulaşmayı hedeflemektedir. Bireyler görüntüleme işlemi sırasında yorumlar verebilmektedir.

Platformu kullanmak isteyen kişiler kayıt işlemlerini gerçekleştirmelidir. Bunun yanı sıra bir takım topluluk kuralları da vardır. Bunun yanı sıra 18 yaşından küçük olanlar ile etkileşimde bulaunan kişiler için daha ayrıntılı kuralları bulunmaktadır. Ayrıca kişiler bunları ihlal eden kişileri bildirebilmektedir. Bu bakımdan güvenlik seçenekleri de bulunmaktadır.

Ayrıca sosyal medya platformları dilenirse entegre edilebilmektedir. Bu bakımdan farklı yönleri de bulunmaktadır. Sohbet platformları arasında internet sürümü üzerinden kullanılabilmektedir. Ancak dilerseniz Android ve iOS cihazları üzerinden yararlanmanız da mümkündür. Site kullanıcı dostu şekilde tasarlandığı için etkili şekilde kullanım görebilmektedir. Ayrıca,

  • Kullanıcı engelleme
  • Kullanıcı susturma
  • Uygunsuz davranışları işaretleme

Gibi yönleri de bulunmaktadır. Uygulama uygunsuz yahut zararlı olduğu belirlenen davranışlar için hesapları askıya alabilmekte ya da kaldırabilmektedir.

TinyChat

Günümüzde çok sayıda rastgele sohbet odaları vardır. TinyChat de bunların içerisinden bir tanesidir. Her biri 12 video beslemesi olan sohbet odaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tanınan kişileri davet etme olanağı da mevcuttur.

Bunun yanı sıra farklı özellikleri de yine mevcuttur. Canlı video akışları bunlardan bir tanesidir. Kendiniz için ilgi çekici konular bulamıyorsanız kendiniz tarafından da hazırlanabilmektedir. Görüntülü iletişimin yanı sıra yazılı konuşma da yer almaktadır.

TinyChat, rastgele sohbet odaları içerisinde  tarayıcı tabanlı olarak hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra mobil cihazlardan kullanımı da mevcuttur. Bu bakımdan farklı yerlerden giriş yapılabilmektedir.

CamSurf

Rastgele görüntülü sohbet odaları kendi içerisinde oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Bunların her biri zaman zaman merak edilebilmektedir. CamSurf de bunlardan bir tanesidir. Geniş bir hedef kitlesi mevcuttur. Bunun yanı sıra içerisinde yer alan farklı özellikleri de yer almaktadır.

Uygulama internet üzerinden kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra farklı kullanım şekilleri de yer almaktadır. Android cihaz kullanıyorsanız, bunun için özel bir uygulama yer almaktadır. Bu ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir. Ardından da kısa sürede uygulanabilmektedir.

Rastgele Görüntülü Sohbet
Rastgele Görüntülü Sohbet

Uygulanın mobil sürümü, tarayıcı sürümü ile aynıdır. Bu bakımdan hangi özelliklere sahip olduğu gibi konularda farklılık yer almamaktadır. Böylece etkili biçimde kullanılması mümkündür.

CamRad

Eğer görüntülü sohbet sitelerini genel anlamda bilmek istiyorsanız, CamRad de bunlardan bir tanesidir. İçerisinde geniş kuralları mevcuttur. Bu bakımdan güvenli bir şekilde kullanım olanağı tanımaktadır. Ayrıca moderatörleri de aktif bir şekilde çalışmaktadır. Böylece 7 gün 24 saat platform yönetilmektedir.

Bu platformun nasıl olduğunu bilmek istiyorsanız web kameranızı kullanarak yabancılarla konuşmanıza olanak tanımaktadır. Böylece farklı insanlar ile tanışmanıza yardımcı olmaktadır. Uygulama ücretsiz bir şekilde çalışmakta olup, dünyanın herhangi bir yerindeki kişiyle bağlantı kurmanıza fırsat tanımaktadır.

Uygulama basit bir şekilde kullanılabilmektedir. Öncelikle kullanım şartları kabul edilmektedir. Sonrasında başlat üzerine tıklanmaktadır. Ardından da web kameranızı etkin hale getirmek gerekmektedir.

Bazookacam

Görüntülü sohbet siteleri içerisinde çok sayıda farklı seçenek bulunmaktadır. Bazookacam da bunlardan bir tanesidir. Diğer sitelere göre bunun içerisinde bir atlama seçeneği vardır. Böylece bir kişiyle eşleşme ardından, dilerseniz onu atlayarak farklı bir kişiye yönelebilirsiniz.

Diğer sohbet uygulamalarına göre bunun içerisinde çok oyuncu şekilde girilebilen oyunlar da mevcuttur. Bunlar sayesinde hem eğlenmeniz hem de diğer insanlar ile daha kolay bir şekilde tanışmanız sağlanır. Dilediğiniz kullanıcılar ile sohbet de edilebilmektedir.

Uygulama karmaşık formlar, kayıt işlemleri olmadan kullanım görebilmektedir. Genel anlamda dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan insanla konuşmanıza yardımcı olmaktadır. Uygulama masaüstü cihazlardan kullanılabileceği gibi mobil cihazlardan girmeniz de mümkündür. Bu bakımdan farklı platformlar içerisinden kolay bir kullanımı yer almaktadır.

Bazookacam oyunların yanı sıra farklı özelliklere de sahiptir. Bunlardan bir tanesi coğrafi yerelleştirmedir. Bu sayede konumu algılamakta, en yakın kişileri otomatik olarak size göstermektedir. Böylece farklı bireyler ile iletişim daha kolay bir şekilde yapabilmektedir. Bunun yanı sıra arkadaş listesi de ayrıca oluşturulabilmektedir.

Bu kapsamda özellikle konuşmayı sevdiğiniz arkadaşlarınız varsa onlar ile iletişim daha da kolay olabilmektedir. Tüm bu özellikleri ile rastgele görüntülü sohbet siteleri arasında Bazookacam pek çok özellik teklif etmektedir.

Tüm bu platformlar görüntülü sohbet siteleri içerisinde yer almaktadır. Her biri özel olduğu için ayrı ayrı incelemek, buna göre bir fikir sahibi olmak önerilmektedir.

Yorum yapın