Görüntülü Sohbet Siteleri

By admin

Günümüzde çok sayıda görüntülü sohbet sitesi vardır. İnternetin kişilerin kullanımına sunulması ile beraber, bu siteler de ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda yer alan pek çok uygulama yer almaktadır.

Her ne kadar bu uygulamaların özellikleri değişkenlik gösterse de temel olarak dünya üzerinde yaşayan iki kişiyi bir araya getirmektedir. Bunlar sesli ya da görüntülü şekilde olabilmektedir. Bu kapsamda nelerin olduğuna değinmeden önce nelere dikkat edilmesi gerektiği  bilinmelidir:

Görüntülü Sohbet Siteleri
Görüntülü Sohbet Siteleri
 • Yasallık – Her sohbet sitesi her ülkede yasal değildir. Bu bakımdan herhangi birine karar vermeden önce Türkiye’de yasal olup olmadığına bakmanız gerekmektedir.
 • Güvenlik – Platform güvenli bir şekilde kullanılabilmelidir. Yetişkin içerikler de bulunmamalıdır.
 • Bağlantı hızı – İki kişi arasındaki bağlantı sorunsuz bir şekilde yapılabilmelidir. Hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmelidir.
 • Ücret – Her ne kadar çoğu görüntülü sohbet sitesi ücretsiz olsa da ücretli olanlar da bulunmaktadır. Bu nedenle ücretin nasıl olduğuna bakmak gerekir.
 • Kullanım kolaylığı – Zorluk çekmeden kullanmak istiyorsanız kullanıcı dostu bir arayüz olup olmadığına bakmalıdır.

Tüm bunlara dikkat etmek tüm görüntülü sohbet siteleri için gereklidir.

Görüntülü Sohbet Siteleri Arasında Neler Var?

Günümüzde çok sayıda görüntülü sohbet sitesi vardır. Zaman zaman bunların neler olduğu insanlar tarafından sorulabilmektedir. Bunlardan bazıları,

 • Faceflow
 • Chatiw
 • Shagle
 • Flingster
 • ChatRandom
 • ChatSpit
 • Bazoocam
 • ChatHub
 • CamSurf

Şeklinde olmaktadır. Tümü özel olduğu için ayrı ayrı incelemeniz önerilir.

Faceflow

Faceflow görüntülü sohbet siteleri arasında yer alan seçeneklerden bir tanesidir. Uygulama üç kişi ile görüntülü olarak konuşma olanağı tanımaktadır. Konuşmalar yalnızca kamera aracılığıyla değil aynı zamanda kamerasız biçimde gerçekleştirilebilmektedir.

Bunun dışında uygulamanın içinde bir takım oyunlar da vardır. Bunlar eğlenceli şekilde zaman geçirmenize hem de farklı insanlar ile daha kolay tanışmanıza yardımcı olmaktadır. Platformun kullanım şekline bakıldığı zaman internet tarayıcısı üzerinden kullanıldığı görülmektedir.

Kişiler isterse bir profil oluşturabilmektedir. Bunun içerisinde YouTube klipleri yahut resimler paylaşabilmektedir.

Chatiw

Faceflow dışında farklı görüntülü sohbet siteleri de yer almaktadır. Kolay bir kullanımı olup içerisinde çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı kadar, içinde dolaşması ve gezinmesi de rahattır. Sitenin içerisinde ana sayfanın üstünde, orta bölümünde temel bilgilerin girilmesi gereken form yer almaktadır.

Detayların girilmesi ardından bulunduğunuz konum ve daha birçok ayrıntıya göre farklı kişiler ile eşleşmeler yapılabilmektedir. Ayrıca uygulamanın içerisinde online konuşmalar da gerçekleştirilebilmektedir. Bilgisayar üzerinden kullanılabildiği gibi mobil cihazlardan kullanımı da mümkündür.

Bu kapsamda Android, iPhone, iPad ya da tablet gibi cihazlar üzerinden kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Uygulama ayrıca VIP paketlere de sahiptir. Bunlar farklı özellikler sahip olup reklamsız olması bunlardan bir tanesidir.

Shagle

Görüntülü sohbet siteleri arasında bulunan Shagle, video tabanlı bir platformdur. Anonim olarak kullanmak istiyorsanız, farklı seçenekleri bulunmaktadır.  Kameralı olarak kullanabileceğiniz gibi, kameranızı devre dışı bırakmanız da mümkündür. Bu bakımdan sadece sesli olarak da kullanılabilmektedir.

Shagle diğer platformların yanı sıra kişilere sanal hediyeler göndermesine ve almasına da olanak tanımaktadır. Bu bakımdan farklı özellikleri de yer almaktadır. Diğer uygulamalara göre yine görüntü, ses ve video paylaşma gibi özellikleri de bulunmaktadır. Lakin bunun için önceden kayıt işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Flingster

Flingsger, diğer canlı sohbet uygulamaları ile karşılaştırıldığında farklı yapısı bulunmaktadır. Bunun nedeni üç taneye kadar sohbet kullanmaya olanak tanımasıdır. Bunun dışında diğer sohbet uygulamaları gibi, yabancılar ile iletişime geçmenize, eşleşmenize de imkan tanımaktadır.

Görüntülü Sohbet Siteleri
Görüntülü Sohbet Siteleri

Aplikasyon ücretsiz olup görüntülü sohbetlere ya da konferanslara olanak tanımaktadır. Bireyler uygulamaya girdikten sonra profillerini hazırlayabilmektedir. Ardından online video ve resimler de paylaşılabilmektedir.

Ayrıca uygulamanın nasıl kullanıldığını anlamak da oldukça kolaydır. Bu bakımdan ayrıntılı bilgiye sahip olmanız gerekmez. Yalnızca birkaç işlem ardından eşleşme yapmak, tıklayarak video konferanslara girmek mümkündür.

ChatRandom

Canlı sohbet uygulamaları günümüzde oldukça geniş bir  yapıya sahiptir. Zaman zaman insanlar bunların neler olduğunu merak ederek sorabilmektedir. Bu çerçevede mevcut olan pek çok uygulama yer almaktadır. Yukarıdakilerin dışında ChatRandom da onlardan bir tanesidir.

Uygulamada başlat düğmesine tıkladıktan sonra kişilerle rastgele şekilde, hızlı biçimde eşleşme yapılabilmektedir. Basit bir arayüze sahip olması ile kullanımı da oldukça kolaydır. Ayrıca kişiler tercihlerine uygun eşleşme bulabilmek için ülke tercihleri gibi özel belirlemeler de gerçekleştirebilmektedir.

Görüntülü sohbet uygulamalarının arasında ChatRandom, kayıt istemeden kullanım görebilmektedir. Bunun dışında eşleşme seçenekleri de geniş bir yapıya sahiptir. Yeni bir kullanıcı sohbete katıldığı zaman otomatik şekilde görünen tanıtım mesajı ekleme özelliği de taşımaktadır. Ek olarak premium aboneliği de mevcuttur. Bu kişiler diğer üyelere göre ayırt edilebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra uygulamanın farklı yönleri, özellikleri de bulunmaktadır. Bu bakımdan geniş seçenekleri görülmektedir.

ChatSpit

ChatSpit diğer canlı sohbet uygulamaları içerisinde olduğu gibi dünyanın farklı yerlerinden insanlar ile eşleşmenize olanak tanır. Böylece onlarla tanışmak da mümkün hale gelebilmektedir. İnternet sitesi üzerinden kullanılmakta olup geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir.

Bunun yanı sıra arayüzü de anlaşılabilir bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla zorluk çekmeden girmek, kullanmak mümkün olabilmektedir. Bunların yanı sıra uygulamanın farklı özellikleri de yer almaktadır.

Bazoocam

Bazoocam canlı sohbet uygulamalarından bir tanesidir. Uygulama sayesinde iki kişi arasında online görüşmeler yapılabilmektedir. Ancak özellikleri sadece bunlarla sınırlı değildir. İçerisinde geniş kapsamlı önlemler alınmaktadır.

Özellikleri incelendiği zaman birçok siteden farklı olarak çok oyunculu oyunları olduğu görülmetktedir. Böylece kişilere hem eğlenme hem de oyun esnasında diğer kullanıcılar ile tanışabilme olanağı tanır. Bu bakımdan farklı özellikleri yer almaktadır.

Oyunların yanı sıra Bazoocam, bölgenizde mevcut olan insanlar ile bağlantı kurmanıza da yardımcı olmaktadır. Eğer rastgele olarak bir kullanıcı ile bağlantı kurabilmek, sohbete başlamak istiyorsanız başlat demeniz yeterlidir. Dilerseniz sonraki butonunu kullanabilir, böylece hızlı bir şekilde sonraki sohbete geçmeniz mümkündür.

ChatHub

Gümüzde kullanılan çok sayıda online görüntülü sohbet sitesi yer almaktadır. Eğer bunların neler olduğunu merak ediyorsanız, yukarıdakilerin dışında ChatHub da yer almaktadır. Bu site kayıt gerekmeden kullanım görebilmektedir.

Kullanımı incelendiğinde oldukça kolay olduğu görülmektedir. Başlat düğmesine tıklama ardından, eşleşme ve sohbet kısa süre içerisinde başlayabilmektedir. Site kolay bir şekilde anlaşılabilen bir tasarıma sahiptir. Bu bakımdan kullanımı rahattır.

Uygulama tarayıcı üzerinden kullanılmakla birlikte cep telefonlarından girmek de mümkündür. Her iki şekilde de sunduğu özellikler aynıdır. Bu bakımdan verimli ve etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Uygulamada farklı oda türleri de yer almaktadır. Standart sohbetler yapabilmek için ana odaya girmek mümkündür.

Kameralı sohbetler yapılabileceği gibi kamerasız sohbetlerin gerçekleştirilmesi de yine mümkündür. Ses ve yüz filtreleri de ayrıca yer almaktadır. Kişiler böylece filtrelenebilmekte, böylece belirli kişiler aranabilmektedir.

CamSurf

CamSurf, online görüntülü sohbet sitesi olarak kullanılabilecek seçeneklerden bir tanesidir. Kayıtlı çok sayıda kullanıcı yer almakta olup, küresel çapta kullanım görmektedir. Uygulama incelendiği zaman filtre seçeneklerinin yine olduğu görülmektedir. Bu kapsamda belirli kişilerle eşleşmek istiyorsanız, kısa sürede ayarlamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Yorum yapın